sobota, 21 grudnia 2013

Świat, gdzie Rubin i Diament podróżują w czasie

Tytuł: Czerwień rubinu.
Autor: Gier Kerstin
Seria: Trylogia czasu
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 344
Rok wydania: 2011
Moja ocena: 6/6

Zapamiętany cytat: „Właściwie to dziwne, że złamane serce w ogóle jeszcze może bić”
Krótki opis: Charlotta od dziecka jest przygotowywana do podróży w czasie. Moc, zgodnie z przepowiednią, ma objawić się wraz z jej szesnastymi urodzinami, ale co się stanie jeśli to nie u niej objawi się moc, lecz u jej kuzynki, Gwendolyn, która w ogóle nie jest do tego przygotowana ?
Pierwsze wrażenie: Przez jakiś czas książka ciągle rzucała mi się w oczy. Znalazłam w internecie fragment i przeczytałam kilka pierwszych stron, jednakże nie będąc przyzwyczajoną do narracji teraźniejszej, zdegustowana, odłożyłam powieść. Po jakimś roku zobaczyłam, że jest ona dostępna w bibliotece, więc pod wpływem impulsu sięgnęłam po nią. 
Uczucia w trakcie czytania: Prosty język i pierwszoosobowa narracja, pozwoliły mi na swobodne oddanie się czytaniu. Powieść czyta się bardzo, dosłownie błyskawicznie! 
Przemyślenia: 
- Fabuła - perfekcyjnie przemyślana od początku do końca! 
- Bohaterowie - są bardzo naturalni, nie są naszpikowani jakimś multum sprzecznych cech charakteru; patrząc na świat bohaterki, stajemy się smutni lub weseli wraz z przebiegiem akcji, za co oczywiście wielki plus!
- Tajemnica - książkę czyta się błyskawicznie, głównie z powodu różnych zagadek zawartych w powieści, chęć odkrycia wszystkich, powoduje, iż nie wiemy nawet, kiedy przeczytam całą powieść
Podsumowanie: Czerwień Rubinu to książka z serii Trylogia Czasu, która jest jedną z moich ulubionych książek. Mimo, że przeczytałam ją już z biblioteki, to jest ona tak wspaniale napisana, iż wiem, że jeszcze nie raz ją przeczytam. Tak więc w najbliższym czasie planuję zakup. Polecam ją młodym i nieco starszym czytelnikom.

2 komentarze:

  1. Bardzo miło wspominam "Czerwień" :) Naprawdę wciąga, a język Gier sprawia, że czyta się bardzo szybko! Jestem teraz przy III tomie i zobaczymy, jak to wszystko się zakończy :)
    Pozdrawiam, dodaję do Obserwowanych i zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię lektury z wątkiem podróży w czasie. Zatem rozpoczynam poszukiwania egzemplarza ;)

    OdpowiedzUsuń