piątek, 3 stycznia 2014

W świecie przepełnionym magią


Tytuł: Bogini oceanu
Autor: P.C. Cast
Seria: Wezwanie bogini
Wydawnictwo: Książnica
Ilość stron: 408
Rok wydania: 2011
Moja ocena: 5/6

Zapamiętany cytat: "-Kurna jego mać!... Jestem rybą!"
Krótki opis: Christine Canady, Sierżant Sił Powietrznych, to kobieta, która w dzień swoich urodzin robi szaloną rzecz i odprawia rytuał w blasku księżyca, prosząc o więcej magii w swoim życiu. Jak się później okazuje, już następnego dnia, dzieją się niezwykłe rzeczy, ale to nie wszystko. CC sama staje się magiczną istotą, która zostaje przeniesiona do innego świata...
Pierwsze wrażenie: Miałam farta i natrafiłam na dużą promocję w księgarni, a że do tego P.C. Cast to jedna z moich ulubionych bohaterów, musiałam mieć tę książkę! Oczywiście od początku spodziewałam się, że książka będzie mi się podobała.
Uczucia w trakcie czytania: Książka w sama w sobie jest magiczna! Bardzo szybko się ją czyta, choć miałam małą nadzieję, że bardziej poznam podwodny świat, aczkolwiek więcej, moim zdaniem, działo się na lądzie niż w wodzie, choć może to atut, bo czytelnik nie może się doczekać, tak samo jak i CC, kiedy powróci do morza... Przy czytaniu towarzyszyły mi jak najbardziej pozytywne uczucia. Nie było ani razu myśli typu: "Kiedy w końcu skończę to czytać...". Przyznam szczerzę, że nie spodziewałam się takiego końca [nie będę spoilerować :)] - tak się wzruszyłam, że aż łzy popłynęły. P. C. Cast naprawdę umie nas rozśmieszać, wzruszać, a co najważniejsze czegoś nas nauczyć.
Przemyślenia: Jedni mogą mówić, że jest ona błaha, drudzy, że nie ma w niej nic szczególnego, a ja wam powiadam, iż jest to piękna bajka - tak, dokładnie, bajka, która zawiera kilka morałów. Jakich? Musicie się sami przekonać, które przemawiają do was.
Podsumowanie: Książka jest dla młodzieży, ale myślę, że dorosłym również by się spodobała, szczególnie tym, którzy lubią książki na podstawie legend, baśni czy też mitów. Ja na pewno zachowam tę książkę na swojej półeczce i nieraz do niej powrócę...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza