niedziela, 2 lutego 2014

W Królestwach Czterech Pór Roku

Tytuł: Marzenie Talithy
Autor: Troisi Licia
Seria: Królestwa Nashiry #1
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 408
Rok wydania: 2012
Moja ocena: 5/6

Zapamiętany cytat: "Czas spędzony z kimś, kogo kochamy, nigdy nie będzie stracony. Zostanie z nami na zawsze."

Krótki opis: Talitha to córka hrabiego Królestwa Lata. Jak każdy Talaryt posiada swojego niewolnika, jednakże w odróżnieniu od innych istot swojej rasy - przyjaźni się z nim. Wszystko szło dobrze... Talitha żyła spokojnie, choć pod nieprzychylnym okiem ojca, do czasu... 
Po śmierci jej siostry, orantki, musi przejąć jej rolę w Klasztorze, gdzie odkryje tajemnicę, którą strzegły zakonnice, tajemnicę dotyczącą losów całego świata. Talitha i Saiph będą musieli podjąć się ważnej misji ratowania świata, które będzie bardzo trudne do zrealizowania, biorąc pod uwagę, że wszyscy chcą ich przeszkodzić... 

Pierwsze wrażenie: Cóż, mam słabość do pięknych okładek, więc po prostu musiałam po nią sięgnąć, mimo tego braku wątku romantycznego (na który cały czas miałam nadzieję), ech... Ale co tam, zaciekawiła mnie fabuła i inne oblicze nowego świata! 

Uczucia w trakcie czytania: Po kilkudziesięciu stronach po głowie krążyła mi myśl, aby porzucić tę książkę, niestety bardzo rzadko sięgam po takie, gdzie nie ma romansu, ale mówiłam sobie, że książka czekała na mnie od dwóch miesięcy, więc się przemogłam i czytałam dalej. Wraz z mijającymi stronami akcja coraz bardziej się rozwijała, a główni bohaterowie zdobywali ode mnie coraz większą sympatię. 

Przemyślenia: Gdyby miała powstać ekranizacja tejże powieści, widziałabym ją jako film animowany - bodajże przez świat wykreowany przez autorkę (jest bardzo bajkowy), całkiem dobry. Jak już pisałam wcześniej - główni bohaterowie zdobyli moją sympatię - Talitha, za to, że jest dziewczyną, która wie czego chce i do końca dąży do celu, bez względu na wszystkie przeciwności, które stają jej na drodze; Saiph - za jego dobroć, wielki wkład (bez niego główna bohaterka nie poradziłaby sobie) w powieści oraz za ciągłe trwanie u boku swej pani - nawet za cenę śmierci. Do tego, oprócz ciekawych bohaterów, mamy niesamowity świat, rządzący swoimi prawami oraz wielką misję, która musi zostać wypełniona, gdyż inaczej światu grozi zagłada.

Podsumowanie: Autorka sprawiła, że równie mocno jak Talitha i Saiph, chciałam dotrzeć w pewne miejsca, znaleźć pewne przedmioty, ludzi i co najważniejsze - ocalić świat. Polecam osobą, które lubią "przenosić" się do zupełnie nowych światów, gdzie żyją inne istoty niż ludzie, choć mają te same cechy charakteru. Jeśli lubicie niesamowite przygody z dreszczykiem emocji, które przeżywają główni bohaterowie, oraz wątek o walce o większe dobro - ta książka jest właśnie dla was!

Natomiast druga część "Królestwa Nashiry" zostanie wydana
21 lutego 2014 roku. Ja na pewno przeczytam! A ty? 

7 komentarzy:

 1. Cóż gdy tak ciągle przeglądam blogi z recenzjami to moja lista z książkami do przeczytania strasznie się poszerza. :D Bez wątpienia okładka przyciąga uwagę. Uwielbiam czytać o "innych światach" wykreowanych przez autorów dlatego książka pewnie niedługo trafi do mich dłoni. ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie u mnie jest to samo ;) Coraz więcej do czytania i co za tym idzie, coraz większa mania na książki :D

   Usuń
 2. Tę część czytałam już jakiś czas temu i musze przyznać, że mnie wciągnęła. Jeśli chodzi o kontynuację to jeśli wpadnie w moje łapki to oczywiście ją przeczytam;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj :)
  Chciałabym Cię zaprosić do udziału w moim autorskim wyzwaniu - Czytam Opasłe Tomiska
  szczegóły tutaj: http://recenzjeami.blogspot.com/2014/02/wyzwanie-czytam-opase-tomiska_4.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) świetny pomysł, na pewno wezmę udział ^^

   Usuń
 4. Świetna książka. Już nie mogę doczekać się kontynuacji :D

  Recenzja dodana do wyzwania :D

  OdpowiedzUsuń