sobota, 8 lutego 2014

Wybranka bogini Epony wraca do swojego starego świata


Tytuł: Powrót Bogini. Część 1 & 2
Autor: P.C. Cast
Seria: W kręgu mocy Partholonu
Wydawnictwo: Mira
Ilość stron: 400 + 384
Rok wydania: 2013
Moja ocena: 5/6

Zapamiętany cytat: "Niestety wszyscy faceci niezależnie od tego, jak są zbudowani, w pewnym sensie są prymitywni."

Krótki opis: Shannon, po wygranej bitwie z Fomorianami, prowadzi szczęśliwe życie jako wybranka bogini Epony do czasu... Zło ponownie nadciąga, lecz tym razem w starym świecie Shannon. Główna bohaterka będzie musiała przenieść się z powrotem na Ziemię i ponownie "posprzątać" po byłej Wybrance Epony, Rhiannon.


Pierwsze wrażenie: Powrót bogini cz. 1 & 2 to kontynuacja Wybranka bogów cz. 1 & 2, tak więc znając już historię (która naprawdę mnie urzekła), po prostu byłam bardzo ciekawa dalszych losów Shannon.


Uczucia w trakcie czytania: Książkę czytałam dosłownie błyskawicznie, nawet nie miałam kiedy zastanawiać się jakie uwagi umieszczę w recenzji. Powieść naprawdę bardzo pochłania - i myśli i czas - na przemian to śmiałam się, to zachowywałam powagę. Chęć, by poznać zakończenie powieści była tak wielka, że od południa do wieczora siedziałam i całkowicie ją pochłaniałam.

Przemyślenia: Cała historia może jest lekka i prosta, ale za to idealnie sprawdza się jako dobra lektura dla relaksu (prosty język, którym posługuje się autorka daje nam możliwość całkowitego wyłączenia się oraz płynnego, szybkiego czytania).

Podsumowanie: Jeśli lubicie P.C. Cast (ale nie ze względu na Dom Nocy) to musicie się koniecznie zapoznać z tą powieścią! Naprawdę bardzo miło się czytało! 


6 komentarzy:

 1. Zapraszam na bloga :

  recenzjenadine.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja za tą autorką nie przepadam zbytnio - Dom Nocy nie do końca spełnił moje oczekiwania - także mimo pozytywnej recenzji tym razem spasuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałam ogólnie mi się podobało - lubię sięgać po książki tej autorki :) zapraszam także do odwiedzenia mojego bloga :) http://niebo-pieko-ziemia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki okrutny cytat na początku wpisu ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka osób mi polecało, kilka odradzało, może spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń